4 podstawowe typy męskiej sylwetki

Chcesz zawsze czuć się komfortowo? Przedstawiamy kilka typów sylwetki oraz podstawowych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze stroju . Sprawdź który z nich pasuje do Ciebie i skorzystaj z naszych wskazówek by wyglądać i czuć się dobrze będąc sobą.

SYLWETKA TYPU A, ZWANA TAKŻE GRUSZKĄ
A Mężczyźni o takiej budowie ciała mają sylwetkę niemal idealną. Niemal, gdyż jedyną wadą budowy pana gruszki jest mniej lub bardziej wystający brzuch.

Jeżeli należysz do tej właśnie grupy mężczyzn i chcesz wyglądać dobrze i swobodnie, warto zwrócić uwagę na dłuższe fasony, które nie opinają, a optycznie wysmuklają sylwetkę. Fasony zbyt prostokątne mogą przynieść odwrotny efekt , podkreślając niechciane kształty. W kwestii wzorów polecamy wzory gładkie - jednokolorowe, bądź poziome paski.Zdecydowanie należy unikać dużych kontrastów kolorystycznych pomiędzy górą, a dołem oraz rzeczy zbyt obcisłych, szczególnie w okolicy brzucha.

Wybieraj:
dłuższe fasony
klasyczne spodnie w kant, jeansy z lekko rozszerzonymi nogawkami

Unikaj:
ubrań obcisłych
ubrań z podwyższoną talią, wytartych jeansów
spodni rurekSYLWETKA TYPU I, ZWANA RÓWNIEŻ OŁÓWIEKIM
I Mężczyzna o takim typie sylwetki jest bardzo szczupły, ma figurę raczej chłopięcą. W tym przypadku należy postawić na garderobę, która doda nam powagi. Jakie triki stosujemy w tej sytuacji?

Trzeba dobrać ubrania w taki sposób, aby optycznie dodać sobie kilka kilogramów. Przede wszystkim należy zdecydowanie unikać ubrań uszytych z cienkich materiałów oraz dopasowanych fasonów – rurek, golfów, itp. Należy za to postawić na luźne T-shirty, koszule o swobodnym, raczej prostokątnym kroju (koszulę warto nosić rozpiętą) oraz dwurzędowe marynarki i płaszcze. Można pozwolić sobie także na różnego rodzaju dodatki, pamiętając jednak o zachowaniu proporcji, by nie były one zbyt „ciężkie”. Ubieraj się na cebulę, będziesz czuł się swobodnie, ponieważ ten strój optycznie doda Ci kształtów.

Wybieraj:
ubrania luźne, ale nie za szerokie
marszczenia, wypukłe kieszenie, wytarcia na spodniach
materiały z połyskiem, desenie

Unikaj:
cienkich i obcisłych materiałów
dekoltu typu „V” .
SYLWETKA TYPU O, ZWANA RÓWNIEŻ JABŁKIEM
O Jabłko to mężczyzna o masywnych rękach, brzuchu oraz o dość szczupłych nogach . Jak ubierać się będąc jabłkiem? Staraj się odwrócić uwagę od zbyt okrągłych kształtów zakładając ubrania wcięte w talii i szersze u dołu, a przede wszystkim proste i jednobarwne, unikaj sztywnych materiałów. Warto postawić na marynarkę o szerszych ramionach, wciętą w talii, ale nie za długą. Spodnie wybieraj raczej proste, w kant, bądź z podwyższonym stanem. Unikaj deseni i fal na ubraniach.

Wybieraj:
stroje prosto skrojone
ubrania jednobarwne
dekolt ”V” , klasyczne spodnie w kant

Unikaj:
wzorzystych ubrań, pionowych pasów
przede wszystkim krótkich, zbyt obcisłych i zabudowanych ubrań (np. golfy)
SYLWETKA TYPU V, CZYLI TRÓJKĄT
O Sylwetka idealna – smukła, zgrabna, jej cechy charakterystyczne to szeroki tors, zgrabne biodra, szczupłe ręce i nogi. Mężczyzna posiadający ten typ sylwetki może nosić praktycznie wszystko. Dozwolone są tak naprawdę wszystkie wzory oraz kolory. Pan trójkąt powinien jedynie unikać zbyt dopasowanych oraz zbyt luźnych ubrań, które mogłyby spowodować deformację sylwetki.

Unikaj:
zbyt luźnych oraz zbyt dopasowanych ubrań (obcisła koszulka, golf)

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel