Perfekcyjne dopasowanie

Wiemy, że podczas zakupów przez internet często pojawiają się wątpliwości, jaki rozmiar odzieży wybrać i czy wybrany rozmiar okaże się tym odpowiednim. W związku z tym specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, jak uniknąć problemów z wyborem rozmiaru i cieszyć się z zakupów.

Dobrym i sprawdzonym sposobem na perfekcyjne dopasowanie jest porównanie tabeli rozmiarów wybranego produktu ze strony ze swoją ulubioną rzeczą z szafy. I tak np. chcąc kupić dowolną koszulę lub inny produkt z naszego sklepu, wystarczy sprawdzić wymiary tej, którą już mamy w domu i wiemy, że leży na nas idealnie i porównać jej wymiary z tymi podanymi przy produkcie.

Nasze produkty mierzymy rozłożone luźno na płaskiej powierzchni (tak samo prosimy zmierzyć swoją ulubioną rzecz z szafy). Najważniejszy jest obwód klatki piersiowej (mierzymy od pachy do pachy), obwód talii, bioder (około 20 cm poniżej talii) oraz długość całkowita. Ważne, aby produkt zapinany na guziki (np. koszula) nie rozchodził się w tym miejscu, w tym wypadku lepiej wybrać odrobinę większy rozmiar. Metodę tę stosuje tysiące internautów robiących zakupy w sieci, ponieważ jest ona niezwykle skuteczna i pomaga uniknąć rozczarowań.

USTALENIE SWOJEGO ROZMIARU
Ponieważ nie istnieją jednakowe standardy miar obowiązujące dla całej branży odzieżowej, lecz są one zróżnicowane w zależności od marki, prosimy korzystać z poniższych informacji będących przewodnikiem po rozmiarach, sposobach mierzenia obowiązujących w naszej witrynie. Jeśli nie znasz swojego rozmiaru, łatwo go sprawdzisz z pomocą centymetra/miary krawieckiej.

wymiary

A. Długość całkowita: zmierz w linii pionowej, prostopadle do podłogi , od ramienia do pasa dla koszul i T-shirtów oraz od pasa do kostek dla spodni.
B. Klatka piersiowa: przeprowadź centymetr dookoła ciała, pod ramionami, poziomo w najszerszej części klatki piersiowej.
C. Talia: zmierz obwód prowadząc centymetr dookoła najwęższej części talii. Pamiętaj, aby centymetr był stosunkowo luźny i nie opinał mierzonej partii ciała.
D. Biodra: zmierz obwód bioder prowadząc centymetr dookoła najszerszej części ciała – między talią a udami.
E. Długość rękawa zewnętrzna: posłuż się koszulą, która najlepiej na Tobie leży, zmierz długość rękawa po jego zewnętrznej stronie od barku do końca rękawa.
F. Długość rękawa wewnętrzna: zmierz długość rękawa po jego wewnętrznej stronie od pachy do końca rękawa.
G. Długość nogawki wewnętrzna: znajdź najbardziej wygodną parę spodni i zmierz nogawkę, po wewnętrznej stronie od krocza do końca nogawki. Sugerujemy dodać 2 cm do otrzymanego wyniku ze względu na możliwość skurczenia się tkaniny w praniu.TABELA ROZMIARÓW

 

Zakupy odzieży przez internet nie muszą być wielką niewiadomą!

Aby dokładnie ustalić właściwy rozmiar odzieży należy zmierzyć się i porównać wymiary swojego ciała z wymiarami podanymi w tabeli rozmiarów na karcie produktu.

Co mierzyć?
Dla swetrów, T-shirtów oraz koszul: długość całkowitą, obwód klatki piersiowej oraz długość rękawa po jego zewnętrznej oraz wewnętrznej stronie.

Dla spodni i jeansów:
Należy sprawdzić 3 wymiary: długość całkowitą,obwód bioder i wewnętrzną długość nogawki.

Dla pasków:
Zmierz obwód tali prowadząc centymetr po pasku spodni,najlepiej prowadząc przez szlufki, otrzymany rozmiar należy zwiększyć o jeden w górę.

Dla bielizny:
Zmierz obwód bioder (około 20 cm poniżej talii).


Życzymy udanych pomiarów i jeszcze bardziej udanych zakupów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel